METROLOGIE

Naše společnost COMPEK MEDICAL SERVICES, s.r.o. se stala v srpnu 2018 Autorizovaným metrologickým střediskem (AMS).
Vedle autorizovaného servisu a provedení pravidelných bezpečnostně-technických kontrol zdravotnických prostředků dle zákona 89/2021 Sb. v platném znění tak nabízíme i provedení povinného metrologického ověření měřidel tlaku krve – tonometrů, včetně AMTK systémů (Holter TK). Zákon o metrologii 505/1990 Sb. v platném znění předepisuje povinné ověření tonometrů v intervalu 1× za 2 roky.
Certifikovaný systém jakosti našeho AMS K149 zaručuje, že je tato služba poskytována dle standardů Českého metrologického institutu (ČMI).


Ověřujeme tato měřidla krevního tlaku:
- automatické digitální (elektronické) tonometry včetně AMTK systému a boso ABI-systém 100
- bezrtuťové (elektronické) tonometry
- deformační (aneroidní/hodinkové) tonometry

 

Ověřené měřidlo je opatřeno modrou známkou K149 s uvedením roku ověření, v případě zájmu může být vystaveno Osvědčení o provedení ověření.

 

Ověření provádíme jak v laboratoři v místě provozovny COMPEK MEDICAL SERVICES, s.r.o., tak v ordinaci lékaře. V rámci jedné návštěvy ordinace tak mohou být provedeny obě povinné kontroly Vašeho zdravotnického prostředku:

- bezpečnostně-technická kontrola (zákon č. 89/2021 Sb.)

- metrologické ověření (zákon č. 505/1990 Sb.)


Oběma kontrolami nesplňujete pouze zákonnou povinnost, ale získáte jistotu, že je Váš zdravotnický prostředek pro pacienta bezpečný, plně funkční  a poskytuje přesné hodnoty měření.

NAPIŠTE NÁM