Přivítání paralympioniků – aktualita

Přivítání paralympioniků – aktualita

Dvoutýdenní zápolení handicapovaných sportovců z celého světa je minulostí.
XVI. Letní paralympijské hry, které hostilo japonské Tokio, přinesly do řad českých fanoušků mnoho radosti.

Úspěšnost sportovních klání můžeme změřit počtem získaných vavřínů, výher či medailí. Česká družina si ze země vycházejícího slunce odvezla 8 cenných kovů – 2 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. A to je úžasná sbírka!

Navíc, což považujeme za enormně důležité, Coubertinovské „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ má na paralympiádě ještě poněkud hlubší význam než obvykle. Každý jeden paralympionik je pro nás totiž vítězem, kterému nemůžeme jinak, než s úctou a respektem zatleskat.

A tak jsme také udělali.

V sobotu dopoledne jsme společně s dalšími podporovateli, fanoušky a rodinnými příslušníky přivítali část českých medailistů na Letišti Václava Havla. Emoce zvyšovaly tlak nejen v příletové hale, ale i u všech přítomných jednotlivců. Pokud bychom účastníkům nasadili tlakové holtery, holtery EKG nebo tonometry, z pohledu na naměřené hodnoty bychom možná museli aktivovat i AED.

K tomu naštěstí nedošlo, a tak jsme mohli aplausem přivítat olympioniky, mezi kterými byla i Šárka Musilová, dvojnásobná stříbrná medailistka v lukostřelbě. Další z paralympioniků, které COMPEK podporuje, bronzový Aleš Kisý, přiletěl již dříve, a tak si společnou fotku uděláme při našem dalším setkání.

 

Compek podporuje paralympioniky

Z řádků výše je jasně cítit, jaký obdiv k handicapovaným sportovcům chováme. Je to také důvod, proč jsme se jako společnost rozhodli podporovat české sportovce.

 

Všem reprezentantům gratulujeme, jste neuvěřitelní!